Музыкант и футболист бразильского происхождения Фелипе Габриэль Ксавьер уже какое-то время живет в Латвии, периодически делясь своими размышлениями о жизни в стране. Увы, далеко не все истории иностранца можно назвать положительным опытом.


«Четыре года назад, когда я приехал жить в Латвии, мне каждый день приходилось слышать упреки: „Ты не походишь Латвии“, „уезжай отсюда“, „проваливай в Африку“, „ты беженец“, „живешь в Муцениеки?“ Каждый раз, когда я выходил с друзьями в Старую Ригу над мной издевались и в чем-то упрекали! Какое-то время назад, когда я жил в Олайне, у меня были проблемы с футбольным контрактом, сразу же появились денежные проблемы. Речь шла о выживании тут!

Были очень тяжелые моменты, нужно было жить в одной комнате, деля ее с 4 соседями. Тогда я решил, что нужно искать дополнительную работу, но где? Как я могу найти работу в Латвии, не зная ни латышского, ни русского языка?

Я почти сдался, поскольку никто не хотел меня принимать на работу, а потом получил свое первое рабочее место на шоколадной фабрике в Золитуде! Там я работал по 10 часов в день, получая в среднем по 200 евро в месяц, из которых 50 евро уходили на транспорт.

Каждый раз, когда я выезжал на работу, меня не покидала мысль, что нужно изучить латышский язык, ведь я знал, что это принесет много пользы. Я игнорировал всех, кто говорил, что я не стану своим для латышей! Каждый день, когда я ехал на 15 троллейбусе в университет, я игнорировал все расистские комментарии, которые приходилось слышать. И знаете почему? Чтобы доказать им, что они не правы!

Мой совет, не давай себе говорить, что ты не можешь. Всегда нужно верить в свою мечту и идти к цели. Что на не убивает, делает нас сильнее», — написал Фелипе, добавив, что чувствует себя сейчас намного лучше.

View this post on Instagram

Esmu laimīgs kā parasti, bet patreiz esmu vislaimīgākais cilvēks! Četrus gadus atpakaļ, kad atnācu dzīvot uz Latviju, man katru dienu nācās dzirdēt pārmetumus: “Tu neiederies Latvijā”, “ej prom no šejienes”, “Ej dzīvot uz Āfriku”, Tu esi bēglis”, “Vai Tu dzīvo Muceniekos?” Ik katru reizi, kad gāju atpūsties uz Vecrīgu ar saviem draugiem, tiku apcelts un apvainots! Kādu laiku iepriekš, kad es dzīvoju Olainē, apmēram septembrī man bija problēmas ar futbola līgumu, tieši tāpēc man bija problēmas ar naudu, lai izdzīvotu šeit! Man bija ļoti grūti dzīves brīži, man vajadzēja dzīvot vienā istabā un dalīt to ar četriem cilvēkiem! Un tad es izlēmu, ka man būtu jāmeklē darbs, bet kur??? Kā es varu atrast darbu Latvijā nezinot ne latviešu valodu ne krievu valodu? Es gandrīz padevos, jo neviens mani nevēlējās pieņemt darbā, līdz beidzot es dabūju savu pirmo darbu šokolādes fabrikā, kura atrodās Zolitūdē! Tur es strādāju 10 darba stundas dienā un vidèji saņēmu 200 eiro mēnesī, kur no tiem, 50 eiro es iztērēju transportā, lai nokļūtu no Olaines uz Zolitūdi un atpakaļ! Tomēr priekš manis tas bija arī kaut kas! Ik katru reizi, kad devos uz darbu vai atpakaļ, mani nepameta doma iemācīties latviešu valodu, jo es zināju, ka kādu reizi no tā es gūšu lielu labumu! Es ignorēju ik vienu, kurš man teica, ka es neiederēšos starp latviešiem! Katru dienu braucot ar 15. trolejbusu uz universitāti, ignorēju visus rasistiskos komentārus, kurus man nācās dzirdēt! Un vai Tu zini kāpēc? Tāpēc, lai pierādītu, ka viņiem nav taisnība! Man ieteikums - neļauj kādam sev teikt, ka Tu NEVARI, vienmēr tiecies uz saviem sapņiem un dzīves mērķiem! Kas mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus! #iloveyouhater

A post shared by 🇧🇷🇱🇻Felipe Gabriel (@fegabriel95) on